Beçiq është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Besnik.

Beçiq
Besnik
Fshat
Vendndodhja
Beçiq is located in Kosova
Beçiq
Beçiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 789 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 13″ Veri

20° 53′ 26″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto