Beiarn është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1222 km² dhe popullsi 1183 banorë[1].

Beiarn
Stema zyrtare e Beiarn
Popullsia
 • Gjithsej1.183
Faqja zyrtarewww.beiarn.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Beiarn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto