Beni Snous (Arabisht: بني سنوس‎) është komunë në provincën Tlemcen, Algjeri.

Beni Snous
بني سنوس‎
Komunë
noform
Pamje nga Beni Snous
Administrimi
Shteti Flamuri Algjeria
Rajoni Oranie
Provinca Tlemcen
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 11 318 banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 13087