Bergdietikon

komunë në Zvicër

Bergditikon (gje.Bergdietikon) ëtë qytet në kantonin Argau, në Zvicer.

Bergditikon
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Qarku Aargau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.94 km2
Popullsia 2'260 banorë (dhjetor, 2006)
Faqja Zyrtare *http://www.bergdietikon.ch/

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

EdukimiRedakto

ArtiRedakto

SimboletRedakto

Shih edheRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Evropa-Gjeo-cung