Berkelland është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 260.43 km² dhe popullsi 44941 banorë[1]. Borculo është kryeqendra e bashkisë.

Berkelland
Flag of Berkelland
Official seal of Berkelland
Population
 • Total44.941
Websitewww.gemeenteberkelland.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland