Bezansoni

komunë në departamentin Doubs, Francë
(Përcjellë nga Besançon)

Besançon është qytet në Francë. Ndodhet në rajonin Franche Comte Bourgogne, dhe është kryeqyteti i rajonit te Doubs.

Bezansoni
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej117,912
{{{postal_code_type}}}
25000
Faqja zyrtarebesancon.fr

Personalitete Redakto