Bien Hoa (Biên Hòa)është kryeqyteti i provincës së Dong Nai, rajoni e Dong Nam Bo, Vietnami. Ky qytet ka mbi 800.000 banorë në një sipërfaqe prej 268 km² dhe kështu është qyteti më i madh në Bien Hoa. Aeroporte Bien Hoa: (vietnamsht: Sân bay Biên Hòa) është aeroporti ndërkombëtar i qytetit vietnamez Bien Hoa.

Biên Hòa
Qytet
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Vietnami
Qarku Dong Nam Bo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 268 km2
Popullsia 800'000 banorë
Dendësia 3030 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Prefiksi +84511
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare