Biblioteka “Moikom Zeqo” ndodhet në Tiranë në rrugën “Tefta Tashko”, pranë sheshit “Avni Rustemi”. Biblioteka u inaugurua më 5 shkurt 2021 dhe mban emrin e poetit, shkrimtarit dhe historianit shqiptar Moikom Zeqo. [1]

ReferimeRedakto

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 2 mars 2021. Marrë më 9 shkurt 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)