Bob Hoskins lindi më 26 tetor, 1942Bury St Edmunds, West Suffolk si Robert William Hoskins dhe vdiq më 29 prill, 2014London, England. Ishte një aktor dhe komedian.

Bob Hoskins
Bob hoskins filming ruby blue cropped.jpg
Informacione personale
Ditëlindja 26 tetor, 1942
Vendlindja Bury St Edmunds, West Suffolk, England, U.K.
Ditëvdekja 29 prill, 2014
Vendvdekja London, England, U.K.
Bashkëshort(ja) Jane Livesey
(1967–1978; 4 children; divorced)
Linda Banwell
(1982–2014; his death)

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Bob Hoskins – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.