Bodø është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1392 km² dhe popullsi 46049 banorë[1].

Bodø
Bodø 2006.jpg
Flag of Bodø
Official seal of Bodø
Population
 • Total46.049
Websitewww.bodo.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

LokaliteteRedakto

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Bodø – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto