Boshnjaci

komunë në Kroaci

Bošnjaci (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Vukovar-SrijemKroaci.

Bošnjaci
Središte Bošnjaka.jpg
Population
 • Total3.799

DemografiaRedakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3799 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3869 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4653 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.81%[2].

ReferimeRedakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto