Brallos ose Bralos është një vendbanim i vendosur në shpatet e malit Kallidromon në Fthiotis, Greqi. Është pjesë e komunës Amfikleia-Elateia . Qyteza mund të gjendet përgjatë rrugës evropiane E65, dhe shërbehet nga stacioni hekurudhor Bralos.[1] [2]

British Military Cemetery, Brallos
Treni në Brallos.

Shih edheRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ Απογραφή Πληθυσμού - Κατοικιών 2011 (në greqisht), The Hellenic Statistical Authority (Kreikan tilastokeskus ELSTAT), 2011, arkivuar nga origjinali më 16 tetor 2015, marrë më 1 shtator 2014
  2. ^ "BRALO BRITISH CEMETERY". Commonwealth War Graves Commission. Marrë më 7 janar 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)