Bujar Alimani

regjisor shqiptar

Bujar Alimani (lindur më 27 janar 1969,Patos) është regjizor dhe skenarist shqiptar. Eshte i njohur per filmat, Busulla , Amnistia (2011), Zois (2018) and Gas (2006).[1]


ReferimeRedakto

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.