Bujat[1] (greqisht: Αλέα/Aléa) është fshat në qarkun i Argolidhës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μπουγιάτι/Bougiáti.[2]

Bujat
Αλέα
Fshat
Vendndodhja
Bujat is located in Greqia
Bujat
Bujat
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Argolidhë
Komuna Navpli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1113 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 45′ 6″ Veri

22° 25′ 33″ Lindje

Popullsia 103 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 41.
  2. ^ Πανδέκτης: Bougiáti - Aléa