Bykle është një komunëqarkun Aust-Agder, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1467 km² dhe popullsi 919 banorë[1].

Bykle
Stema zyrtare e Bykle
Popullsia
 • Gjithsej919
Faqja zyrtarewww.bykle.kommune.no

Demografia Redakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

  •   Commons: Bykle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme Redakto