Nanchang CJ-6
TypeAvion trajnimi bazë
Place of originKina
Service history
In service1960
Used byForcat Ajrore Kineze etj.
Production history
Designed1958
ManufacturerChina Nanchang Aircraft Manufacturing Corporation
Unit cost$75,000
Produced1960-tani
No. builtmbi 3,000

Specifikimet (CJ-6A) Redakto

Të dhënat prej Jane's Aircraft Recognition Guide [1]

Karakteristikat e përgjithshme

 • Ekuipazhi: Dy (studenti dhe instruktori)
 • Gjatësia: 8.46 m (27 ft 9 in)
 • Hapja e krahëve: 10.22 m (33 ft 6 in)
 • Lartësia: 3.3 m (10 ft 8 in)
 • Pesha pa ngarkesë: 1,095 kg (2,414 lb)
 • Pesha e ngritjes: 1,400 kg (3,086 lb)
 • Motorri i avionit: 1 × Zhouzhou (SMPMC) HS6A motorr radial, 213 kW (285 hp)

Performanca

 • Nuk duhet kaluar shpejtësia: 370 km/h (200 kts, 230 mph)
 • Shpejtësia maksimale: 300 km/h (160 kts, 185 mph) shpejtësia e zhytjes (200 nyje)
 • Rrezja: 700 km (372 nmi, 425 mi)
 • Lartësia maksimale e fluturimit: >6,250+ m (20,500+ ft)

Armatimi

 • Mitrolozë 2 x 7.62mm
 • Pika të forta poshtë krahëve
 • Bomba
 • Raketë lëshuese
 • Referime Redakto

  1. ^ Rendall, David (1995). Jane's Aircraft Recognition Guide. Glasgow, UK: HarperCollinsPublishers. fq. 505. ISBN 0-00-470980-2. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

  Lidhje të jashtme Redakto