Carlos Renato Frederico

futbollist brazilian

Carlos Renato Frederico (lindur më 21 Shkurt 1957) është një ish-futbollist brazilian.

Carlos Renato Frederico
Të dhënat personale
Emri i plotëCarlos Renato Frederico
Data e lindjes (1957-02-21) 21 Shkurt, 1957 (63 vjeç)
Vendi i lindjesMorungaba, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1975–1980Guarani
1980–1984São Paulo
1985Botafogo
1986–1989Atlético Mineiro
1989–1992Yokohama Marinos
1993Kashiwa Reysol
1994–1996Ponte Preta
1997Taubaté
Ekipi kombëtar
1979–1987Flag of Brazil.svg Brazili22(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 22 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Brazili
Vite Ndeshje Gola
1979 1 0
1980 6 0
1981 3 0
1982 2 1
1983 8 1
1984 0 0
1985 0 0
1986 0 0
1987 2 1
Gjithsej 22 3

Lidhje të jashtmeRedakto