Carme Vall Clara

matematikane, profesore dhe politikane spanjolle

Carme Vall Clara (e lindur në vitin 1955) është një matematikane, profesore dhe politikane nga Spanja.

Carme Vall Clara
Lindi më 1955
Vendlindja Calonge
Nënshtetësia Spanjolle
Arsimimi Universiteti Autonom i Barcelonës
Profesioni matematikane, profesore dhe politikane

JetaRedakto

Clara lindi në vitin 1955, në Calonge, Katalonjë. Ajo ka studiuar dhe është diplomuar nga "Universiteti Autonom i Barcelonës".

ReferimetRedakto