Charlottetown është një qytetQueens, Ishulli i Princit Eduard, Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 44.33 km² dhe popullsi 3456264.487 në zonën metropolitane banorë.[1]

Charlottetown
qytet
Charlottetown skyline 2010.jpg
Flamuri i Charlottetown
Stema zyrtare e Charlottetown
Popullsia
 • Gjithsej3.456.264,487 në zonën metropolitane
Faqja zyrtarewww.city.charlottetown.pe.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Ishulli i Princit Eduard