Der Spiegel (gjermanisht pasqyra) është javore gjermane e cila raporton për ngjarjet aktuale në vend dhe jashtë vendit. Temat përfshijnë ngjarjet politike, ekonomike, shkencore dhe kulturore.

Logo e javores gjermane Der Spiegel
Ndërtesa kryesore e Spiegel-Gruppe në Hamburg

Është një nga revistat javore më të mëdha gjermane dhe më me ndikim me një qarkullim të shitur rreth 1 milion kopje.

Botuesi i parë dhe kryeredaktor ishte deri më 7 nëntor 2002 Rudolf Augstein. Sot është kryeredaktor Georg Mascolo.

Referimet

Redakto


Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: Der Spiegel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale