Dhimitër Ilo ka qenë avokat dhe veprimtar i Rilindjes Shqiptare, në vitet 1898-1900 botoi në Bukuresht fletoren Ylli i Shqipërisë.[1]


ReferimetRedakto

  1. ^ Merlika-Kruja, Mustafa (2011). Shënime historike. Tiranë: Omsca-1. f. 427. ISBN 978-9928-132-00-0. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.