Diafilmi është film që përmban një varg fotografish të lidhura nga ana tematike dhe që projektohet zakonisht për qëllime mësimore, shkencore dhe qëllime tjera.[1]

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

Burimi i të dhënaveRedakto

  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980