Diell Dimri (turqisht: Kış Güneşi) është një serial televiziv turk. Episodi i parë i Kış Güneşi, i cili filloi transmetimin në Show TV më 23 shkurt 2016, me regji të Deniz Koloş dhe Serhan Şahin, u shkrua nga Ayça Mutlugil, Alev Toprakoğlu, Erkan Çıplak dhe Hale Çalap, me protagonistë Şükrü Özyıldız, Aslı Enver, Şenay Gürler, Mahir Günşiray, Başak Parlak, Hakan Gerçek, Berrak Kuş dhe Mehmet Esen. Ai e bëri finalen më 21 qershor 2016.

Diell Dimri
I njohur siKış Güneşi
GjiniaDramë, Romancë
Shkruar ngaAyça Mutlugil
Alev Toprakoğlu
Erkan Çıplak
Hale Çalap
Regjia ngaMurat Onbul (1-5)
Deniz Koloş
Serhan Şahin
LuajnëŞükrü Özyıldız
Aslı Enver
Şenay Gürler
Mahir Günşiray
Başak Parlak
Hakan Gerçek
Berrak Kuş
Mehmet Esen
KompozitoriEmir Ersoy
ShtetiTurqia Turqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve1
Nr. i episodeve18
Prodhimi
Prodhuesi kryesorErhan Makar
Müslüm Şahin
ProdhuesiGökhan Tatarer
Hakan Eren
Kohëzgjatja90 - 150 minuta
Kompania e prodhimitEndemol Shine Turkey
Transmetimi
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi i parë26 shkurt 2016
Transmetimi origjinal21 qershor 2016

Aktorët dhe personazhetRedakto

Aktori Personazhi Episodet
Şükrü Özyıldız Mete / Efe 1-18
Aslı Enver Nisan 1-18
Şenay Gürler Leyla 1-18
Mahir Günşiray Mazhar 1-18
Başak Parlak Seda 1-18
Hakan Gerçek Yakup 1-18
Berrak Kuş Sumru 1-18
Mehmet Esen İsmail 1-18
Gamze Süner Atay Fatma 1-18
Emre Bulut Burak 1-18
Buse Varol Nadide 1-18
Okan Selvi Reşat 1-18
Burak Çimen Arif 1-18
Merve Han Duygu 1-18
Kubilay Çamlıdağ Mahmut 1-18
Hakan Boyav Kadim 1-18
Cengiz Okuyucu 1-18
Doğu Aytun 1-18
Nesrin Cavadzade Efruz 1-18
Çağdaş Onur Öztürk Bora Bilgin 1-18
Serhat Talay Şehmuz 1-18
Umut Ölçer Said 1-18

Programi i transmetimitRedakto

Sezoni Shfaqja e ditës dhe orës Fillimi i sezonit Finalja e sezonit Numri i episodeve të kapura Diapazoni i Seksionit Sezoni TV Kanal televiziv
Sezoni 1 E martë 20.00 23 shkurt 2016 21 qershor 2016 18 1-18 2016 Show TV

ReferimeRedakto