Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Ahmet Spahiu. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Korigjim i të dhënave personale/ Fahredini - Skandinavi

Redakto

Aktori ynë i dashur e i respektuar Ahmet Spahiu), ka lindur në fshatin e bukur, buzë Drinit të Bardhë në Dubovë e Madhe, komunës së Pejës. Rrjedh nga një familje fisnike me shumë edukatë.

Nëna Shefika një Grua puntore e kujdesëshme, me shumë edukatë, që gëzonte shumë respekt nga gratë tjera nga fëmijët dhe burrat e familjës së madhe të Spahijajve në Dubovë të madhe.

Babai Rama ( Mulla Rama), ndër intelektualët e parë Shqiptar që kan dalur nga Shkollimi i lartë në Merdeze në atë kohë.! 90.129.236.41 22 dhjetor 2023 10:52 (CET)Reply

Return to "Ahmet Spahiu" page.