Diskutim:Lëvizjet antiqeveritare në Shqipëri

Shto një temë
Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Lëvizjet antiqeveritare në Shqipëri. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ju lutem mos ndryshoni asnje pjese te artikullit. Mendimet tuaja nese ishte apo nuk ishte kryengritje kjo apo ajo shprehni tek pjesa e diskutimeve. Jam bazuar tek tekstet zyrtare te historise se Shqiperise dhe tek enciklopedite e ndryshme. Per ata qe nuk e dine mire historine e Muharrem Bajraktarit, ai eshte larguar nga Shqiperia ne vitin 1935, dhe gjithashtu ka qene edhe adjutant i Mbretit Zog. Lexoni libra se ju hapen syte !!!. Lexoni librat e autoreve kuksiane, Petrit Palushi, Halit Vata, Qamil Hoxha dhe do ta mesoni ashtu sic duhet historine e M.Bajraktarit. Sa per kryengritjen e tij kunder qeverise se Tiranes klikoni : http: Shqiperia ne shekullin 20, nga Owen Pearse

P.S. Kryengritjen e Dukagjinit e denojne te gjithe shqiptaret, por nuk ishte e nevojshme ta ndryshonit.

VO

Ka nje problem ne kete terminologji! sikur te tere keta jane ngritur kundra qevcerive! Ku eshte nje problem se sa legjitimitet kane patur keto qeveri!

Psh levizja e Haxhi qamilit duhet te dale vecante sepse keshtu mund te lidhet edhe me korrelatin e vet ne gjuhen angleze http://en.wikipedia.org/wiki/Peasant_Revolt_in_Albania Aq me teper nuk kemi dokumente te qarta se cfare ka ndodhur vertet dhe sot per sot kemi dy qendrime ate si levizje fshatare me parrulla jo fort te qarta e dis edhe te prapambetur per ne nje kontekst te forte social dhe ate te nje levizje rreaksioner e en sherbim te sulltanit--P 31 tetor 2011 19:15 (CET)

Demonstrada e 14 Janarit 1990 ne ShkoderRedakto

Shtova demonstraden e 14 janarit '90 ne Shkoder. Kam vendos edhe referencat por nuk di si vendoset mire lidhja e references ne tekst me ate ne fund te faqet ku renditen referencat. Nuk e di pse me del nr 1 te teksti e nr 2 ne fund te faqes Scodrinon 15 Dhjetor 2011 20:41 (CET)

Add moreRedakto

Add more stuff plz CapitanWar (diskutimet) 25 mars 2019 20:36 (CET)

Return to "Lëvizjet antiqeveritare në Shqipëri" page.