Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Lista e programe për PC. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ne fakt "peer to peer" nuk duhet perkthyer "pike per pike" por "midis te njenjteve" midis "simotrave" Ne kete rast ka kuptimin e shkembimit midis atyre personave qe kane te njejtin protokol

Pershednetje Wikivami

Sigurisht qe eshte ashtu si thua qe eshte i te njejtit protokol, por forma e funksioimit, mirpo eshte edhe vertet qe eshte "pike per pike". Une e kam perkthyer ashtu jo qe kame shume dituri ne lidhje me kete por e kam par emrin dhe kam lexuar dicka se trasportimi i paketave behet ne nje rrjete kompjuterash dhe nga nje kopjuter mirret pakes nga tjetri pakes, nje pike ketu nje aty e nje tjeterku ... pika, pika bie. Edhe vete fjala ne anglisht nuk me duket aq precize por me teper terheqese. Nese ti mendone se fjalet tjera jane me te pershtatshme (precize, terheqese dhe qe te tjeret edhe do ta perdorin) atehere ndrysho.--172.178.109.57 2005 Korrik 20 23:26 (UTC)

Upss! per nenshkrime shtype simbolin e nenshkrimit tek figurat qe ndihmojne gjate redaktimit. Me nderime --172.178.109.57 2005 Korrik 20 23:26 (UTC)

Return to "Lista e programe për PC" page.