Diskutim:Mehmet Fatihu

Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Mehmet Fatihu. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ju lutem, shtoni informacion per kete artikull interesant

Internet Archive BotRedakto

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Mehmet Fatihu. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 8 janar 2020 07:39 (CET)

Kur vdiq Mehmeti IIRedakto

Mehmeti 2 vdiq ne vitin 1481, nje vit pas ekspedites qe kreu ne Itali. Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:20 (CEST)

Kush e pasoi Sulltan Mehmetin 2?Redakto

Sulltan Bajaziti ose Bejazidi Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:22 (CEST)

Kur lindi Mehmeti?Redakto

Lindi ne 30 mars 1432 Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:23 (CEST)

Kur u pushtua Kostandinopoja?Redakto

Ne 29 maj 1453 Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:24 (CEST)

Kush ishte sulltani paraardhes?Redakto

Murati 2 Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:25 (CEST)

Kush ishte sulltani pasues?Redakto

Bajaziti 2 Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:26 (CEST)

Kush qe e ema e Mehmetit?Redakto

Hüma hatun Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:27 (CEST)

Cilet qene vellezerit e Mehmetit?Redakto

Aladini dhe Orhani Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:27 (CEST)

Pse vdiq Aladini?Redakto

Ai u helmua dhe vdiq kur po i jepte kalit Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:28 (CEST)

Ku ishte princ Orhani?Redakto

Princ Orhani mbahej peng nga bizantinet sipas traktatit osmano-bizantin qe u nenshkrua mes Kostandinit dhe Muratit Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:30 (CEST)

Sa pasardhes lindi Mehmeti?Redakto

-Sulltan Bajaziti -Princ Xhemi Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:32 (CEST)

Si u quajt nga Mehmeti Shen Sofia?Redakto

Hagia Sophia ose Aya Sofia Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:33 (CEST)

Si u quajten topat e Mehmetit?Redakto

Urbanë Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:34 (CEST)

Sa vjeç ishte Mehmeti kur u ngjit ne fron dhe ne ç'vit?Redakto

19 vjeç dhe ishte viti 1451 Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:35 (CEST)

Sa vjeç ishte Mehmeti kur pushtoi Kostandinopojen dhe ç'vit ishte?Redakto

21 vjeç/Viti 1453 Ardit skendi (diskutimet) 4 prill 2020 12:37 (CEST)

Return to "Mehmet Fatihu" page.