Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Zanfina Ismajli. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Zanfina Ismaili U lind me 10.05.1986 në Prishtinë Është këngëtare e suksesshme nga Prishtina e cila filloi karieren ne moshen 4 vjeqare kengen e pare e kendoi duet me motren e saj Adelinen e cila quhej Me 2 gishta permbi sy", në vitin 1994 në festivalin Mbarekombetar te femijeve ne Shkoder shperblehet me vendin e dyte me kengen Disko Epidemia per te vazhduar pastaj me pjesemarrje te shumta ne festivale femijesh. Pas nje pauze ne adolshence ajo perseri fillon karieren muzikore me nje intenzitet tani me te madh. Zanfina Ismajli fitoi vendin e parë në festivalin e verës "Çelësi muzikor" që është mbajtur në Prishtine ne vitin 2006 me kengen As i fundit as i pari. Deri me tani ajo ka 2 albume te edituara me 2003 te quajtur Zani dhe me 2006 Nje puthje dhe disa videoklipe nder te cilat jane: Gajdexhiu, Cocaina i cili ishte i punuar me qellime humanitare dhe fliste kunder droges, pastaj vie ne radhe dueti i saj me motren Adelinen i quajtur Dy motra nje frajer, pas ketij videoklipi me motren ajo beri BOOM me kengen dhe klipin Partizani i vogel-klip i cili u pelqye nga te gjithe sepse Zanfina ne te tregoi talentin për transformim duke nderruar 7 stile. Ndërsa ne vitin 2006 ajo ka nxjerr ne shitje hitin e saj me te quajtur As i fundit as i pari videoklipi i te cilit mund te krahasohet me ata të huajt dhe me te cilin po theu rekord në shikueshmeri ne internet.

Ne vitin 2007 me insistimin e Top Chanel ajo merr pjese ne TopFest 4 ku merr qmimin Digitalb me kengen Ti s'do tia dish per mua. Projekti i saj i fundit per 2009 ishte soundtrack per filmin Koha e Kometes.Gjithsesi ky eshte nje nder projektet me te kushtueshme ne kinematografine shqiptare dhe nje nder projektet e para kinematografike qe mblodhi perpara kameres ,aktore shqiptare nga mbare trevat. Nje tjeter e vecante, ka qene dhe perzgjedhja e nje kenge e cila do te lancoj vijen muzikore te filmit ne treg.Kengetarja Zanfina Ismaili eshte seleksionuar prej 15 kengetareve per te kenduar “Koha e kometes “ nje prodhim i Virusit.Kenga dhe videoja jane perfunduar ne Shkup gjate javes qe shkoi e dje jane promovuar ne Kosove. Nga Zanfina mesuam se klipi i kenges do perfshihet dhe ne DVD e filmit dhe ajo eshte shume e kenaqur nga ky bashkepunim,sepse sic thote kengetarja, “Vertete jane profesionaliste te medhenje dhe jam ndjere e nderuar qe po punonim ne stilin hollivudian, sepse po me cmojne si artiste,po perfillin kerkesat e mia si dhe jam paguar, gje qe s'ndodh me produksionet shqiptare ne pergjithesi.” Ne lajme te tjera rreth Zanfines ne mesuam se i perfoluri bashkepunim midis Zanfines dhe Rezarta Shkurtes, nuk do te ndodhe. Ajo na tregoi se ka qene ne bisedime per nje duet me Rezarten,por per shkak te impenjimeve te shumta nje gje e tille nuk do te mund te behet e mundur.Te pakten jo per kete vit.

Return to "Zanfina Ismajli" page.