Divizioni Nr. 16 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 9945 banorë.[1]

Divizioni Nr. 16
divizion
Popullsia
 • Gjithsej9.945

Referime Redakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)" (në anglisht). Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera Redakto

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba