Draganiq

komunë në Kroaci

Draganić (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë KarlovacKroaci.

Draganić
—  Qytet  —
Pamje nga Draganiq

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Karlovac
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.6°0′0″V 15.6°0′0″L / 45.60000°V 15.60000°L / 45.60000; 15.60000 (Draganić)Koordinatat: 45.6°0′0″V 15.6°0′0″L / 45.60000°V 15.60000°L / 45.60000; 15.60000 (Draganić)
Popullsia 2.589 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Draganić is located in Kroacia
Draganić
Draganić

DemografiaRedakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2589 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2620 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2950 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.18%[2].

Projekte të tjeraRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Karlovac