Ede është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 318.68 km² dhe popullsi 108255 banorë[1]. Ede është kryeqendra e bashkisë.

Ede
Flamuri i Ede
Stema zyrtare e Ede
Popullsia
 • Gjithsej108.255
Faqja zyrtarewww.ede.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Provinca Gelderland