Ekan Gjinaj është Aktorë, Regjizor dhe Producent Shqiptar. Ai është i njohur për rolin e tij në filmat Elvis Walks Home

Ekan Gjinaj
Ekan Gjinaj.jpg
U lind në13 Janar 1988(1988-01-13)
KombësiaShqiptar
PunësimiAktor
TitulliEkan Gjinaj - Actor/Producer

BiografiaRedakto

Ekan Gjinaj lindi më 13 janar të vitit 1988,zbuloi pasionin e tij për aktrim në moshë të re, pasioni i tij per aktrimin nuk u shua kurr.Ekani u be pjesë e shumë audicioneve te huaja falë platformës së internetit ku fitoi shumicën e roleve te tij si figurant apo role kryesore.Sot Ekani gjendet ne filmat e hollywoodian si dhe ato shqiptar.


Ai ishte prodhuesi i asociuar i prodhimit ndërkombëtarisht të suksesshëm të kinemasë shqiptare ku në Festivalin e Filmit të Cannes fitoi Cmimin Best Actor Arkivuar 24 tetor 2016 tek Wayback Machine

ReferimetRedakto

Ekan Gjinaj at IMDb wikiwand.com GazetaExpress filmweb.pl