Enebakk është një komunëqarkun Akershus, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 233 km² dhe popullsi 9233 banorë[1].

Enebakk
Østmarka.jpg
Official seal of Enebakk
Population
 • Total9.233
Websitewww.enebakk.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Enebakk – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto