Erzinxhan është qytet në verilindje të Turqisë.

Erzinxhani
Qytet
Qendra e qytetit e Erzinxhanit
Qendra e qytetit e Erzinxhanit
Popullsia
 • Gjithsej152.477
{{{postal_code_type}}}
24000
Targat24
Faqja zyrtarewww.erzincan.bel.tr

Klima Redakto

Klima e qytetit është me dimëra të ftohta dhe verë të nxehta. Pranvera është stina më e lagësht.