Falun Gong (gjithashtu e njohur si Falun Dafa) është një formë e lashtë qigongu, një praktikë e përmirësimit të trupit dhe mendjes nëpërmjet ushtrimeve speciale dhe meditimit. Si tai chi, qigong është pjesë e rëndësishme e jetës së shumë njerëzve që banojnë në Azi; pothuajse çdo park kinez mbushet plot me njerëz në agim që praktikojnë këto arte.[1]

Toronto Falun Gong Exercises 3.jpg

Burimi i të dhënaveRedakto

  1. ^ "Falun Dafa (shqip)". Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 prill 2007. Marrë më 2 maj 2007. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto