Federata e Çiklizmit e Kosovës

Federata e Çiklizmit e Kosovës (Anglisht: Cycling Federation of Kosova) është i vetmi organ i cili kontrollon dhe udhëheqë me të gjitha ngjarjet sportive të cilat kanë për qëllim zhvillimin e çiklizmit në Kosovë. [1] [2]

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto


Atletik Basketboll Boks Hendboll Futboll Karate Pingpong Shah
Volejboll Mundje Peshëngritje Alpinizëm Çiklizem Not Xhudo