Federata e Shahut e Kosovës

Federata e Shahut e Kosovës ose shkrurt FShK-ja, është shoqëri e shahistëve dhe klubeve të tyre në Kosovë. Federata është pjesëmarrëse dhe organizatore e manifestimeve brenda gjegjësisht jashtë vendit.[1]

Shih edheRedakto

Burimi i të dhënaveRedakto

  1. ^ "Lajme aktuale". Arkivuar nga origjinali më 7 maj 2011. Marrë më 8 maj 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedaktoAtletik Basketboll Boks Hendboll Futboll Karate Pingpong Shah
Volejboll Mundje Peshëngritje Alpinizëm Çiklizem Not Xhudo