Flakstad është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 178 km² dhe popullsi 1484 banorë[1].

Flakstad
Ramberg (Lofoten).jpg
Stema zyrtare e Flakstad
Popullsia
 • Gjithsej1.484
Faqja zyrtarewww.flakstad.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Flakstad – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto