Flamuri i Serbisë është një trengjyrësh me Ngjyrat Pan-Sllavike, me tri vija të barabarta horizontale, e kuqe, e kaltë dhe e bardhë, dhe Stema e Serbisë është e kthyer vertikalisht ndodhet në të majtë të qendrës[1].

Flamuri kombëtar i Serbisë
Flamuri shtetëror i Serbisë

Shih dhe këtëRedakto

BurimeRedakto

  1. ^ "Препорука о коришћењу грба, заставе и химне Републике Србије". Arkivuar nga origjinali më 13 tetor 2008. Marrë më 20 maj 2008. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)