Fort Nelson është një qytetDistrikti rajonal Northern Rockies, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 13.26 km² dhe popullsi 4514 banorë.[1]

Fort Nelson
qytet
Popullsia
 • Gjithsej4.514

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  • website

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike