Fourplay është një bend smooth jazz nga Shtetet e Bashkuara. Bendi ishte i përbërë nga Bob James, Lee Ritenour, Nathan East, dhe Harvey Mason. Në vitin 1998, Lee Ritenour e la bendin dhe e zgjodhi Larry Carlton-in si zëvendësim të tij.

Fourplay
Fourplay.jpg
Nga e majta në të djathtë: Bob James, Nathan East, Larry Carlton, dhe Harvey Mason
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Shtetet e Bashkuara
ZhanriSmooth jazz
LabelWarner Bro.
Bluebird
Vite aktiv1991 - prezent
Anëtarët
Bob James
Nathan East
Harvey Mason
Larry Carlton
Ish-anëtarët
Lee Ritenour
Webfaqja
fourplayjazz.com

AnëtarëtRedakto

Anëtarët aktualëRedakto

Anëtarët e mëparshëmRedakto

DiskografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto