Fozil Musaev

futbollist uzbek

Fozil Musaev (lindur më 2 Janar 1989) është një futbollist uzbeke.

Fozil Musaev
Të dhënat personale
Emri i plotëFozil Musaev
Data e lindjes (1989-01-02) 2 Janar, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesTashkent, Uzbekistani
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007-2008Nasaf Qarshi29(0)
2009-2011Mashʼal Mubarek44(5)
2011-2012Nasaf Qarshi30(3)
2013Bunyodkor12(1)
2013-2014Muaither15(1)
2014Lokomotiv Tashkent22(2)
2015-2016Sepahan40(2)
2016Nasaf15(2)
2017-Júbilo Iwata1(0)
Ekipi kombëtar
2009–2015Flag of Uzbekistan.svg Uzbekistani20(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin uzbeke ka luajtur 20 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Uzbekistani
Vite Ndeshje Gola
2009 1 0
2010 0 0
2011 0 0
2012 8 0
2013 3 0
2014 6 0
2015 2 0
Gjithsej 20 0

Lidhje të jashtmeRedakto