François Mitterrand, i lindur 26 tetor 1916 në Jarnac (Charente) dhe vdiq 8 janar 1996Paris, një burrë shteti francez, ish kryetar i Republikës së Francës.

François Mitterrand (1984)
 Commons: François Mitterrand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale