Freestyle Script është shkronja (font), projektuar nga Martin Wait në 1981. Trashë version të Freestyle Script ishtë projektuar në 1986. Adobe, ITC, dhe Letraset janë krijuesit të Freestyle Script. Ka 4 versione: Regular, Bold, SH Reg Alt, and SB Reg Alt.[1]

Freestyle Script
Freestyle Script Plain

ShënimeRedakto

  1. ^ "Freestyle Script Font Family". Fonts.com. Arkivuar nga origjinali më 25 dhjetor 2018. Marrë më 14 dhjetor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)