Futaba Kioka

futbolliste japoneze

Futaba Kioka (木岡 二葉 Kioka Futaba?, lindur më 22 Nëntor 1965) është një ish-futbolliste japoneze.

Futaba Kioka
Të dhënat personale
Emri i plotëFutaba Kioka
Data e lindjes (1965-11-22) 22 Nëntor, 1965 (54 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1988Shimizudaihachi SC
1989–1996Suzuyo Shimizu FC Lovely Ladies
Ekipi kombëtar
1981–1996Japonia75(30)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 75 ndeshje dhe ka shënuar 30 gola.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 5 0
1982 0 0
1983 0 0
1984 3 1
1985 0 0
1986 13 7
1987 4 1
1988 3 0
1989 10 9
1990 7 7
1991 6 1
1992 0 0
1993 5 2
1994 5 1
1995 9 0
1996 5 1
Gjithsej 75 30

ReferimetRedakto