Gennep

komunë në Limburg, Holandë

Gennep është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 50.4 km² dhe popullsi 17369 banorë[1]. Gennep është kryeqendra e komunës.

Gennep
Gennep vanuit toren.jpg
Flamuri i Gennep
Stema zyrtare e Gennep
Popullsia
 • Gjithsej17.369
Faqja zyrtarewww.gennep.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Limburgu