Ky artikull nuk permban burime te besueshme dhe eshte e domosdoshme qe te permbaje burime me te thelluara dhe te shkruhet nga pikpamje neutrale per te mos u klasifikuar si artikull promocional.

GeryC
LabeliFole Publishing

Geri Corosteni (lindur më 9 korrik 2003) është një këngëtar shqiptar, i cili njihet në tregun muzikor me emrin GeryC. Ai është me prejardhje nga qyteti i Beratit. Këngën e tij të parë të titulluar "Me Dit" e ka publikuar në shkurt 2019.[1]

Jeta Redakto

Karrierën e nisi qysh në moshën 13-vjeçare. Këngën e tij të parë e publikoi në muajin shkurt të vitit 2019. Pas këtij projekti, ai arriti të hynte në një shtëpi diskografike me titull Fole Publishing, e cila është në mbështetje të artistit për çdo transmetim.[2][3][4]

Diskografia Redakto

Titulli Viti Albumi
"Me Dit" 2019 πllsemat in the building
"PrimaVera"
"Nuk ka cudira"
"Si Na"
"Arsye"

(përfshirë Ronaldo Nuka)

"Helem"
"Champion" 2020
"Me Ty"
"Bashk"

Referime Redakto

  1. ^ https://www.teksteshqip.com/geryc
  2. ^ https://medium.com/@jackysp098/geryc-young-artist-on-the-rise-5389ed48970
  3. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 19 mars 2020. Marrë më 18 mars 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  4. ^ https://www.botasot.info/mediale-vip-showbiz/1258027/ky-eshte-artisti-me-i-ri-ne-tregun-muzikor-shqiptar/

Lidhje të jashtme Redakto