Goran Jurić

futbollist kroat

Goran Jurić (lindur më 5 Shkurt 1963) është një ish-futbollist.

Goran Jurić
Të dhënat vetjake
Emri i plotëGoran Jurić
Datëlindja (1963-02-05) 5 Shkurt, 1963 (60 vjeç)
VendlindjaMostar, Bosnja dhe Hercegovina
PozicioniMbrojtës
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1982-1987Velež Mostar
1987-1990Red Star Belgrade
1991-1993Celta Vigo
1995-2000Croatia Zagreb
1996Hrvatski Dragovoljac
1996Zagreb
2000Yokohama F. Marinos
2001Zagreb
Karriera ndërkombëtare
1988–1989Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia4(0)
1997–1999Flag of Croatia.svg Kroacia15(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për kombëtaren jugosllave, kombëtaren kroate ka luajtur 19 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1988 3 0
1989 1 0
Gjithsej 4 0
  Kroacia
Vite Ndeshje Gola
1997 7 0
1998 3 0
1999 5 0
Gjithsej 15 0

Lidhje të jashtmeRedakto