Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Goygol (kthjellim)


Goygol (Gjuha azere: Xanlar) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Ganja-Qazakh në Azerbajxhan. Njohur më parë si Khanlar. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 58300 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1030 km².[1] Goygol është kryeqëndra e rajonit.

Goygol
Xanlar
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Ganja-Qazakh
Kryeqëndra Goygol
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.030 km2
Popullsia 58.300 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 56,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Goygol – harta_foto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)