Gran është një komunëqarkun Oppland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 758 km² dhe popullsi 13095 banorë[1].

Gran
Brandbukampen.jpg
Stema zyrtare e Gran
Popullsia
 • Gjithsej13.095
Faqja zyrtarewww.gran.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Gran – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto